Лист ДФСУ щодо подання Повідомлення-РК платниками ПДВ, які до 1 січня 2017 року здійснювали діяльність у межах спеціального режиму оподаткування
Для мінімізації впливу окремих помилок, пов’язаних із невірним зазначенням ознаки спецрежиму у податкових накладних, які вплинули на результат обчислення реєстраційного ліміту у СЕА ПДВ, податковою розроблено механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних. Детально механізм описаний у листі ДФСУ від 28.11.2017 р. № 32659/7/99-99-15-03-02-17 «Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної».
Лист адресовано платникам ПДВ, які до 1 січня 2017 року здійснювали діяльність у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, та подавали до ДФС декларації з ПДВ за формою 0121, 0122, 0123 чи 0130.
Як відомо, Порядок складання податкових накладних у редакції, що діяла до 01.01.2017 року, передбачав відображення у номері ПН/РК, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму, ознаки їх належності до спецрежиму, а саме коду “2” або “3” після першого знаку дробу у номері податкової накладної.
Новим механізмом передбачено, що надання інформації платником відбувається шляхом складання та подання до ДФС окремого документа – Повідомлення – у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – Повідомлення-РК).
Повідомлення-РК складається за чинною на сьогодні формою Додатка 2 до податкової накладної – Розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної та подається аналогічно поданню звичайного розрахунку коригування.
Повідомлення-РК може бути складене виключно до податкових накладних, які відповідають таким критеріям:
– дата складання податкових накладних припадає на період з 01.07.2015 по 31.12.2016;
– дата реєстрації податкових накладних в ЄРПН – не пізніше 15.01.2017;
– сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі І “Податкові зобов’язання” податкових декларацій, які були подані в межах спецрежиму (декларації за формою 0121-0123 та 0130) або за якими здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110);
– сума податку, зазначена в таких податкових накладних, відображена у розділі І “Податкові зобов’язання” Додатка 5 до податкової декларації з податку на додану вартість “Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)”;
– податкові накладні були включені до складу податкових зобов’язань того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (незалежно від дати реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН).
Важливо!
Подання Повідомлень-РК до ДФСУ здійснюється платниками податку лише в період з 27.11.2017 по 08.12.2017 включно.
Інформація від ДФСУ щодо прийняття Повідомлень-РК буде надана платникам після закінчення терміну їх прийняття (після 08.12.2017), незалежно від дати подання Повідомлення-РК до ДФСУ, за результатами їх опрацювання щодо відповідності поданим раніше ПН/РК та податковій звітності, шляхом надсилання платнику квитанції з інформацією про прийняття Повідомлення-РК або про відмову в його прийнятті із зазначенням причин відмови.
В 10.01.204 програми М.Е.Doc реалізована можливість подання Повідомлення-РК згідно листа ДФСУ.