Модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат іХBRL)
У програмі M.E.Doc реалізовано новий модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL), призначений для підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ).
Модуль надає можливість формувати фінансову звітність за МСФЗ на основі таксономії у форматі іХBRL.
Детальніше ознайомитися з роботою нового модуля можна у відеоматеріалі:
У оновленні надається попередня версія модуля, що містить базові функції зі створення звітності за МСФЗ та дозволить ознайомитися з особливостями формування звітності у форматі iXBRL.
Функціонал модуля буде вдосконалюватися та розширюватися у наступних оновленнях програми.
Модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат іХBRL) знаходиться у розділі Звітність (Рис.1).
Модуль побудований у вигляді таблиці-реєстру, окремий рядок якої відображає коротку інформацію про кожен документ. Таблиця умовно поділена на дві частини:
- перша містить інформацію про сформовані документи пакету у форматі xml;
- друга – інформацію про сконвертований звіт у форматі iXBRL.
Для створення та конвертування фінансової звітності за МСФЗ у новому модулі спочатку необхідно створити пакет документів, наприклад, Загальна таксономія 210_310 (І0001001), пакет створюється у форматі xml та заповнюється суб’єктом господарювання.
Як і всі інші звітів, користувач має можливість перевірити створені звіті у програмі. Ця функція доступна, як суб’єкту господарювання, так і аудитору. Створеним звітом можна обмінюватись як з аудитором, так і з актуарієм (для страхових компаній). Звичайно, користувач має можливість експортувати створений звіт. При експорті зберігаються дані документа у форматі .html та підписи, накладені на документ в форматі .p7s, ці дані зберігаються у вигляді архіву.
Основні переваги цього модуля такі:
- автоматичний процес обміну інформацією між аудитором та підприємством для підтвердження даних, зазначених у фінансовій звітності, та створення звіту аудитора, а також підписання пакету фінансової звітності разом із звітом аудитора;
- можливість заповнення великих таблиць звіту через майстер заповнення форм;
- експорт документів у PDF-формат, що надає можливість оприлюднення річної фінансової звітності на власній веб-сторінці відповідно до вимог чинного законодавства України;
- перевірка одночасно усього пакету звітності.